Acest website este in constructie iar unele parti pot fi inactive sau incoplete. Vom finaliza implementarea in cel mai scurt timp posibil. Va multumim pentru intelegere.

Postul de Poliţie Comunal Baciu

FOTO:

Coordonate de contact:

Strada Transilvaniei, nr.269, sat Baciu, comuna Baciu, județ Cluj, cod poștal 407055

Telefon/Fax: 0264 / 260312, Telefon mobil: 0751 / 068794

Şeful postului: Agent șef de poliție Alin OLESCU

Principalele atribuţii:

Desfășoară activitatea de menţinere a ordinii publice, de prevenire şi combatere a infracţionalităţii şi a altor fapte care afectează climatul de ordine şi siguranţă publică pe raza comunei aflată în responsabilitate;
Cooperează cu celelalte structuri abilitate din raza de competenţă pentru asigurarea climatului de ordine şi siguranţă publică.

Date priviind comunitatea:

Postul de Poliţie Comunal Baciu asigură serviciul poliţienesc pe raza a 7 sate: Baciu, Corușu, Mera, Popești, Rădaia, Săliștea Nouă, Suceagu. Teritoriul de competenţă al postului de poliţie comunal se întinde pe o suprafaţă de 87,51 km2 cu o populaţie de aproximativ 9180 locuitori.