2020.04.24 Restricționare trafic în vederea reabilitării DN1 Fi în Comuna Baciu (strada Transilvaniei)

FOTO:

Începând de luni 27.04.2020, vor începe lucrările de decopertare a drumului national DN 1F în Comuna Baciu (Strada Transilvaniei) în vederea reasfaltării acestuia. În prima fază se va realiza decopertarea de la km. 6 (zona Napolact) până la km 16 ( intrarea pe autostradă la Nădășelu). Dată fiind această situație, se vor institui restrictii temporare de circulatie,circulația urmând a fi dirijată de angajații firmei care asigură reparația acestui tronson. Pentru a nu îngreuna și mai mult traficul pe raza localității Baciu, semafoarele vor fi scoase din funcțiune pe perioada acestor reparații. Vă rugăm să circulați cu prudență sporită în următoarea perioadă!

Vă mulțumim pentru înțelegere.