2019.11.28 - Sărbătorirea cuplurilor care au împlinit 50 ani de căsătorie

11.28.2019
2019.11.28 - Sărbătorirea cuplurilor care au împlinit 50 ani de căsătorie

Azi 28 Noiembrie 2019 a avut loc la sediul primăriei  Baciu, începând cu ora 1000 premierea cuplurilor din comuna Baciu  care au împlinit 50 de ani de căsătorie neîntreruptă

Comuna Baciu  a premiat 17 cupluri care au aniversat 50 ani de căsătorie, în cadrul unei ceremonii desfășurate în sala de ședințe a Consiliului Local Baciu.

Fiecare cuplu a primit un premiu simbolic, în valoare de 600 lei, o floare și o diplomă aniversară  din partea Comunei Baciu . Ceremonia a fost condusă de dl Viceprimar Balazs Janos și dl. Consilier Maier Cosmin.

Dorim să le transmitem tuturor celor prezenți mulțumirile noastre, sărbătoriților,  multă sănătate și dorim să-i asigurăm de faptul că ei reprezintă un model pentru  generațiile viitoare cu privire la rolul și locul familiei în societatea noastră.

Cu stimă,

Balazs Janos